به گزارش افکارنیوز،

گفته می شود در این بودجه اشاره ای به دیوار مرزی مکزیک که موضوع اصلی اختلاف سناتورها با کاخ سفید و تعطیلی دولت فدرال بوده اشاره ای نشده است.

ترامپ خواستار دریافت پنج میلیارد دلار برای دیوارکشی در مرز مکزیک بوده اما گویا دموکرات ها فقط ۱.۳ میلیارد دلار به این امر اختصاص داده اند.

دموکرات ها در این بودجه خواسته ترامپ برای تامین بودجه جهت ساخت دیوار مرزی در مرز مکریک را بی پاسخ گذاشته اند. دموکرات های مجلس نمایندگان در واقع دو طرح مجزا پیشنهاد کردند. بر اساس طرح اول، به دولت ۱.۳ میلیارد دلار به وزارت امنیت داخلی اختصاص داده می شود که تا ششم فوریه (۱۷ بهمن) امنیت مرزها را تامین کند. به عبارت دیگر، این مبلغ صرف حصارکشی در مرز می شود.

دموکرات ها یک بسته دیگر هم پیشنهاد داده اند که شامل شش لایحه برای تامین مالی سایر آژانس ها و نهادهای تعطیل شده است. این لوایح ۲۶۵ میلیارد دلار بودجه مورد نیاز را تا پایان سال مالی ۲۰۱۹ که تا سی ام سپتامبر است، تامین خواهد کرد.

با توجه به موافقت نکردن دموکرات ها با بودجه پیشنهادی ترامپ، شاهد ادامه کمکش های سیاسی در داخل آمریکا و بیشتر شدن اختلافات میان کاخ سفید و کنگره خواهیم بود.