به گزارش افکارنیوز،

این مرکز که خود را یک نهاد وابسته به موسسه "آل البیت برای اندیشه اسلامی" در اردن معرفی کرده، عهد التمیمی، نوجوان ۱۷ ساله فلسطینی را که ماه اوت پس از تحمل هشت ماه حبس از زندان نیروهای رژیم صهیونیستی آزاد شد، به همراه ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی به عنوان چهره‌های سال خود برگزیده است.

عهد التمیمی خاطرات دلخراشی از نیروهای صهیونیستی دارد و تعداد زیادی از اعضای خانواده‌اش در سال‌های اخیر کشته، بازداشت و مجروح شده‌اند. وی با سیلی زدن به صورت یک سرباز صهیونیست که به خانه‌شان حمله کرده بود، شناخته شده است.

هم‌چنین از ماهاتیر محمد ۹۳ ساله، نخست‌وزیر مالزی به عنوان پیرترین رئیس دولت در جهان یاد شده که "مرد کاملا فوق‌العاده‌ای است که در ۷۰ سال گذشته زندگی سیاسی پویایی داشته و همزمان نویسنده ۱۷ کتاب بوده است."

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مرکز سلطنتی مطالعات استراتژیک اسلامی هم‌چنین فهرستی از ۵۰۰ شخصیت برتر مسلمان سال تهیه کرده که در آن رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در صدر لیست تاثیرگذارترین مسلمان سال ۲۰۱۸ قرار دارد. در این لیست هم‌چنین سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و عبدالله دوم، پادشاه اردن جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

ماهاتیر محمد و عهد التمیمی به‌رغم اینکه چهره‌ مسلمان سال معرفی شده‌اند با این حال در این فهرست به ترتیب رتبه چهل و چهارم و چهل و نهم را به خود اختصاص داده‌اند.