به گزارش افکارنیوز،

«لیندزی گراهام» سناتور ارشد جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا روز دوشنبه در توئیتی با اشاره به دستور کاخ سفید برای خارج شدن نظامیان آمریکایی از سوریه، کُردها را متحد واشنگتن دانسته و بر تداوم حفاظت از آنها تاکید کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «تی. آر. تی. وُرلد» کالین اما در واکنش به متحد خوانده شدن کُردها از سوی گراهام، در صفحه توئیتر خود نوشت: «شما بیشتر از هر شخص دیگری علنا ارتباط مستقیم گروه تروریستی پ.ک.ک با شاخه سوری آن یعنی نیروهای دموکراتیک (PYD) و یگان‌های مدافع خلق (YPG) را نشان داده‌اید».

وی سپس با تاکید بر اینکه همانطور که تروریست‌های داعشی نماینده مسلمانان نیستند، افزود: «پ.ک.ک نیز نماینده کُردها در سوریه یا هیچ‌جای دیگری نیست... تروریست‌ها نمی‌توانند متحد شما باشند».

کالین پیشتر با بیان اینکه «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود، «واضح و روشن» تاکید کرده که واشنگتن و آنکارا برای شکست دادن داعش نیازی به شبه‌نظامیان کُرد ندارند، گفته بود ترکیه برای مبارزه با تروریسم از هیچ کسی اجازه نمی‌گیرد.

دولت آمریکا هفته گذشته به صورتی غیرمنتظره اعلام کرد ظرف دو تا سه ماه آینده تمام نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج و حملات هوایی در این کشور را هم پایان می‌دهد. ترامپ ابتدا گفت دلیل این تصمیم تحقق هدف شکست داعش است، اما روز پنج‌شنبه قبل در توییت تازه‌ای گفت مبارزه با داعش وظیفه آمریکا نیست و این ایران، روسیه و سوریه هستند که به عنوان «دشمنان محلی داعش» باید با این گروه تروریستی مبارزه کنند.