به گزارش افکارنیوز،

این گردان که «دروازه‌های آتش» (شعر هائِش در زبان عبری) نام گرفته، دومین اقدام ارتش رژیم صهیونیستی بعد از آغاز عملیات تخریب تونل‌های ادعایی حزب‌الله در مرز شمالی فلسطین اشغالی، از بیم قدرت روزافزون مقاومت لبنان است.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» گردان تازه تاسیس دروازه‌های آتش، تحت فرماندهی تیپ «بارام» در مناطق شمالی فلسطین اشغالی است که هدف آن مقابله با طرح ادعایی حزب‌الله برای تصرف الجلیل در صورت وقوع جنگی در آینده است.

اعضای این گردان را نیروهای ذخیره‌ای که به‌تازگی از گردان شناسایی در تیپ زمینی «جولانی» مرخص شده‌اند، تشکیل می‌دهند.

سرهنگ «روی لِوی» فرمانده تیپ بارام مدعی است که گردان دروازه‌های آتش دو منظوره است: «ماموریت اول آن دفاع از شهرک‌ها و پست‌های دیدبانی ارتش در نزدیکترین نقطه به مرز است. بعد از تامین امنیت مناطق مذکور، این واحد به فاز تهاجمی وارد شده و به حزب‌الله در داخل لبنان حمله می‌کند».

این گردان همچنین اولین رزمایش خود را از روز سه‌شنبه آغاز کرده که قرار است 5 روز به‌طول بیانجامد و طی آن حمله به مواضع حزب‌الله را تمرین می‌کنند.

این در حالی است که ایجاد گردان دروازه‌های آتش، در داخل لبنان و رسانه‌های جمعی این کشور با تمسخر و استهزاء مواجه شده است. «علی شعیب» از روزنامه‌نگاران برجسته لبنانی در صفحه توئیتر خود نوشت: «خدا را شکر که در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که دشمنان ما به‌دلیل ترس از نیروی مقاومت ما، گردان‌های تدافعی تشکیل می‌دهند؛ آنهم بعد از زمانی که می‌گفتند فقط با استفاده از یک گروه موسیقی نظامی هم می‌توانند پایتخت ما را تصرف کنند!»

پیش از این نیز ژنرال «تمیر هایمن» رئیس رکن اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه مدعی شده بود که حزب‌الله زرادخانه‌ای متشکل از 100 هزار فروند راکت و موشک که برخی از آنها نقطه‌زن هستند، در اختیار دارد و تل‌آویو باید برای مقابله با آنها به‌شدت تلاش کند.

ارتش رژیم اسرائیل در تاریخ 13 آذر با متهم کردن جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان به حفر تونل از جنوب این کشور به مناطق شمالی فلسطین اشغالی، از آغاز عملیاتی موسوم به «سپر شمالی» برای تخریب آنها خبر داده بود.