به گزارش افکارنیوز،

درحالی که کمتر از چهار ماه به برگزاری انتخابات زودهنگام در اسرائیل مانده است، روز سه‌شنبه منابع اسرائیلی از دودستگی میان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و لغو ائتلاف میان آوی گبای، رهبر حزب کارگر با تزیپی لیونی، رهبر اپوزیسیون این رژیم خبر دادند.

این دو حزب با یکدیگر «اردوگاه صهیونیستی» را تشکیل می‌دادند که بزرگترین بلوک اپوزیسیون بود و در انتخابات پیشین توانست ۲۴ کرسی در پارلمان به دست آورده و جایگاه دوم در پارلمان پس از حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را به دست آورد.

سه‌شنبه شب گبای از تعیین شیلی یحیموویچ به عنوان رئیس جدید مخالفان اسرائیل به جای تزیپی لیونی خبر داد.

گبای گفت: شیلی یحیموویچ یک نماینده ممتاز است و مبارزه‌های قوی را در داخل و خارج کنست رهبری کرده است. وی الگوی ممتازی از مردمی است که به تغییر پایبند هستند.

لیونی در واکنش به تصمیم گبای گفت که شراکت میان وی و رئیس حزب کار واقعی نیست و مثل شراکتی نبوده که وی با اسحاق هرتزوگ داشته است.

اخیرا نیز نفتالی بنت، وزیر آموزش رژیم صهیونیستی و آیلت شاکید، وزیر دادگستری این رژیم از حزب "خانه یهود" کنار کشیدند و حزب جدیدی به نام "جناح راست جدید" تشکیل دادند. این درحالی است که قرار است انتخابات زودهنگام در اسرائیل ۹ آوریل برگزار شود.