به گزارش افکارنیوز،

پاتریک شاناهان، سرپرست موقت وزارت دفاع آمریکا در نخستین روز آغاز فعالیتش در این سمت در یادداشتی نوشت: به عنوان وزیر دفاع موقت، مایل به همکاری با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای اجرای دیدگاه‌هایش در کنار رهبران قدرتمند شامل فرماندهان نیروهای سه‌گانه ارتش آمریکا، رئیس ستاد مشترک، فرماندهان نیروهای ضربت و مقام‌های ارشد وزارت دفاع هستم.

شاناهان نوشت: وزارت دفاع همچنان یکی از موسسات اساسی کشور ماست. قدرت پایه‌ای ما در میان مردان و زنان فوق‌العاده‌ای است که داوطلبانه برای خدمت به کشور ما و حفظ آزادی‌های ما و در عین حال قربانی شدن اقدام می‌کنند. این مایه افتخار است که با چنین تیمی متعهد به عظمت ملت کار کنیم.

او همچنین با اشاره به جیمز ماتیس، وزیر دفاع مستعفی آمریکا نوشت: ما برای خدمات ژنرال ماتیس ارزش فوق‌العاده‌ای قائل هستیم و مایه افتخار بود که به عنوان معاون ایشان خدمت کنم.

ماتیس ۲۰ دسامبر اندکی پس از آنکه ترامپ به صورت ناگهانی اعلام کرد ایالات متحده نیروهایش را از سوریه خارج می‌کند، استعفا داد. او در نامه استعفایش به اختلافات با ترامپ در زمینه سیاستگذاری اشاره کرد. این تصمیم ترامپ با انتقادهای زیادی از جمله از سوی جمهوری‌خواهان در واشنگتن روبرو شده است.