به گزارش افکارنیوز،

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در فرانسه که  چهارشنبه در یکی از رسانه‌های این کشور منتشر شد نشان می‌دهد نیمی از مردم  فرانسه بر این باورند دولت فرانسه مطالبات مردمی در این کشور که در قالب اعتراض‌های خیابانی مطرح شد  را نادیده خواهد گرفت.

 به گزارش وبگاه رادیوی بینالمللی فرانسه نظرسنجی موسسه «هریس» نشان داد که 50 درصد مردم فرانسه معتقدند دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور  «تا حدی» به اعتراض‌های مردمی موسوم به «جلیقه زردها » که هفته‌های گذشته برگزار شد و تا آخرین روزهای سال 2018 نیز ادامه داشت، اهمیت می‌دهد.

 بر اساس این گزارش، 47 درصد بر این باورند که دولت فرانسه «به طور کامل» خواسته‌های مردمی را نادیده می‌گیرد.

 در این نظرسنجی مشخص شد فقط کسانی که به نوعی وابسته به حزب امانوئل ماکرون (حزب در حرکت) هستند بر این باورند دولت به ایده‌های معترضان  اهمیت می‌دهد.

به گزارش رادیوی بین‌المللی فرانسه، 47 درصد مردم مایلند که جلیقه زردها فهرستی از نامزدهای خود برای انتخابات اروپا در ماه مه سال  2019 (اردیبهشت) را معرفی کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که اطمینان به دولت ماکرون برای انجام «اصلاحات مختلف» نیز کم است به طوری‌که تنها 33 درصد معتقدند ماکرون در رابطه با اصلاحات در موسسات و سازمان‌های دولتی، خوب عمل می‌کند.

این نظرسنجی آنلاین مورخ 27 و 28 دسامبر (دی) سال 2018 با شرکت 1967 نفر بالای 18 سال انجام شد.

 آخرین نظرسنجی که از سوی موسسه «ایفوپ» منتشر شد نیز از کاهش میزان محبوبیت 2 درصدی ماکرون در ماه گذشته  میلادی حکایت دارد،  به طوری‌که محبوبیت وی اینک به 23 درصد رسیده است.

اعتراض‌های مردمی در فرانسه از 26 آبان‌ ماه به نشانه  مخالفت با تصمیم دولت برای اعمال مالیات اضافی بر سوخت آغاز شد، اما بعد از آن به افزایش هزینه‌های زندگی و در کل سیاست‌های اقتصادی دولت گسترش یافت. رهبران اعتراض‌های مردمی در فرانسه در واکنش به تصمیم‌های دولت، آن‌ها را ناکافی خوانده و بر ادامه تظاهرات تاکید دارند.