به گزارش افکارنیوز،

یک مقام نظامی ارشد عراق چهارشنبه شب اظهار داشت که «منطقه کردستان» مقصد نخست نظامیان آمریکایی بعد از خروج از سوریه خواهد بود.

به نوشته وبگاه «باس نیوز»، «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق گفت: «نیرو‌های آمریکایی بعد از خروج از سوریه، ابتدا عازم "اربیل " مرکز کردستان شده و سپس به کشور خود یا مکان‌های دیگر می‌روند.»

این مقام نظامی عراقی افزود که نظامیان آمریکا (با حضور در کردستان) قانون عراق را نقض نمی‌کنند، زیرا آن‌ها هنگام خروج از سوریه، از اربیل به عنوان «نقطه گذار» استفاده می‌کنند.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق توضیح داد: «عراق به این نیرو‌ها نیازی ندارد.»

وی افزود که نیرو‌های دیگری که از سوریه خارج شده و در یک پایگاه نظامی در استان «الانبار» مستقر می‌شوند نیز در این منطقه باقی نخواهند ماند.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» سه‌شنبه به نقل از مقام‌های دولت آمریکا نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور با فرصت دادن چهار ماهه برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه موافقت کرده است.

این در حالی است که ترامپ در فرمان اولیه‌اش از فرماندهان ارتش خواسته بود ظرف ۳۰ روز تمام نظامیان این کشور را از سوریه خارج کنند.

تصمیم ترامپ در خروج نظامیان آمریکا از سوریه موجب بهت و شگفتی محافل رسانه‌ای و مقام‌های ارشد این کشور شد و حتی وزیر دفاع آمریکا از سمت خود استعفاء داد.