به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد پس از آنکه به علت تعطیلی دولت مجبور به لغو سفر برنامه‌ریزی شده با خانواده‌اش به استراحتگاه فلوریدا شد، در طول تعطیلات در کاخ سفید بسیار تنها بوده است.

بنابر گزارش پولیتیکو، رئیس جمهور آمریکا در طول نشست با اعضای کابینه‌اش اعلام کرد: من شش یا هفت روز در کاخ سفید تنها بودم. ترامپ افزود: خیلی تنها بودم. خانواده‌ام به فلوریدا رفته بودند. من احساس کردم که باید اینجا بمانم شاید کسانی بخواهند درباره موضوع امنیت مرزی با من مذاکره کنند.

پس از تعطیلی دولت آمریکا در 22 دسامبر سال گذشته میلادی، کاخ سفید اعلام کرد ترامپ برنامه سفر از پیش برنامه‌ریزی شده خود در تعطیلات کریسمس را لغو کرده است. پس از آن، رئیس جمهور آمریکا در پیامی که در صفحه شخصی‌اش در توئیتر منتشر کرد، نوشت به خاطر تعطیلی دولت به فلوریدا نمی رود و در کاخ سفید می ماند. ترامپ پیش از تعطیلی دولت نیز گفته بود در صورتیکه کنگره نتواند به توافق بر سر تامین بودجه به منظور جلوگیری از تعطیلی دولت دست نیابد، در واشنگتن می ماند.

بن بست بوجود آمده در دولت آمریکا که وارد سیزدهمین روز خود شد، به درخواست ترامپ برای بودجه 5 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک برمی‌گردد. دموکرات‌ها اعلام کردند تسلیم خواست رئیس‌جمهور نخواهند شد و پیشنهاد بودجه 1.3 میلیاردی را دادند. اعضای دموکرات مجلس جدید نمایندگان آمریکا همچنین با طرحی موافقت کرده‌اند که بر اساس آن، بدون تأمین بودجه موردنظر رئیس‌جمهور این کشور برای ساخت دیوار مرزی، به تعطیلی دولت فدرال به‌طور موقت پایان داده می‌شود. 

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته از سران برجسته هر دو حزب کنگره دعوت کرد در کاخ سفید حضور یابند و درباره موضوع امنیت مرزی، در بحبوحه تعطیلی دولت، بحث کنند.  نشستی که در نهایت بدون نتیجه به پایان رسید.