به گزارش افکارنیوز،

نانسی پلوسی، رئیس آینده مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگویی اختصاصی با شبکه خبری «ان‌‎بی‌سی» از احتمال استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، خبر داد.

رئیس آتی مجلس نمایندگان، علی‌رغم بیان اینکه استیضاح رئیس‌جمهور «بسیار تفرقه‌انگیز» خواهد بود، افزود: «ما نباید به دلایل سیاسی این استیضاح را انجام دهیم و در عین حال نباید به دلایل سیاسی هم مانع استیضاح رئیس‌جمهور شویم».

به گفته پلوسی، نمایندگان دموکرات پیش از تصمیم‌گیری درباره استیضاح ترامپ، منتظر انتشار نتیجه تحقیقات رابر مولر، دادستان ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، می‌مانند.

دموکرات‌ها در ماه نوامبر گذشته موفق شدند در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس نمایندگان آمریکا اکثریت کرسی‌ها را کسب کنند و به‌زودی به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهند کرد.

به نوشته ان‌بی‌سی، نمایندگان دموکرات می‌توانند قوانین استیضاح علیه رئیس‌جمهور را اجرایی کنند و پس از آن طرح محاکمه ترامپ را به مجلس سنا ارائه دهند. اما از آنجایی که اکثریت مجلس سنا را نمایندگان جمهوری‌خواه تشکیل می‌دهند، بعید است که ترامپ محاکمه یا از کار برکنار شود.

مقامات حزب دموکرات و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا از زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تاکنون مدعی دخالت روسیه در این انتخابات به نفع پیروزی دونالد ترامپ هستند. این پرونده اکنون ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته و حتی بسیاری از تحلیل‌گران احتمال استیضاح ترامپ را دور از انتظار نمی‌دانند، به‌ویژه اینکه حزب دموکرات موفق شد در انتخابات میان‌دوره‌ای اخیر کنگره اکثریت کرسی‌ها را در مجلس نمایندگان کسب کند.

دولت روسیه بار‌ها اتهام دخالت در فرآیند انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را رد کرده است.