به گزارش افکارنیوز،

«محمدحسن آصفری»  با بیان اینکه حضور پرهزینه آمریکا در منطقه، هیچ منفعت و دستاوردی برای آن‌ها به همراه نداشته است، گفت: فشار‌های داخلی و خارجی به دولت آمریکا، سرانجام ترامپ را ناچار کرده که تصمیم به خروج نیروهایش از سوریه و افغانستان بگیرد.

وی با بیان اینکه هدف آمریکا از حضور در غرب آسیا، حفظ جریانات تکفیری و استمرار بحران در منطقه بود تا از این طریق بتواند شیر آل‌سعود را بیشتر بدوشد، افزود: آمریکایی‌ها به عنوان مهمانان ناخوانده منطقه غرب آسیا، هیچ گاه تلاش موثری در جهت تثبیت امنیت منطقه انجام ندادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه تلفات گسترده و چندین ساله آمریکایی‌ها در سوریه، عراق و افغانستان موجب نارضایتی‌های عمومی مردم این کشور شده است، عنوان کرد: مقامات آمریکا باید به افکار عمومی کشور خودشان پاسخ دهند که حضور چندین ساله آن‌ها در سوریه، عراق و افغانستان، چه دستاورد عینی و ملموسی برای آن‌ها به همراه داشته است.

آصفری در پایان با بیان اینکه هزینه حضور نیرو‌های آمریکایی در افغانستان و سوریه بسیار زیاد است و با توجه به مشکلات اقتصادی درونی آمریکا، دولتمردان این کشور چاره‌ای جز خروج نظامیان خود از غرب آسیا ندارند، خاطرنشان کرد: آمریکا از آنجا که نتوانسته کشور‌های منطقه را هم‌پیمان خود کند و اروپا را به همراهی با خود مجاب سازد، ناچار است که از منطقه خارج شود.