به گزارش افکارنیوز،

پایگاه شبکه «سی‌ان‌ان» در گزارشی نوشت علی‌رغم این واقعیت که ظاهراً گفتگوهای بین کره شمالی و آمریکا به بن‌بست رسیده، منابع آگاه می‌گویند دولت ترامپ سرگرم بررسی انتخاب مکان دومین دیدار سران دو کشور است.

سی‌ان‌ان این خبر را به نقل از دو منبع آگاه و آشنا به این موضوع منتشر کرده است. به گفته این منابع  طی چند هفته گذشته دولت آمریکا در حال بررسی مکانهایی در کشورهای مختلف از جمله کشورهای آسیاسی بوده اما تاکنون پیونگ یانگ را از مکان احتمالی این دیدار مطلع نکرده است.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در حضور خبرنگاران و اعضای کابینه در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید با شادمانی همیشگی بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد «نامه‌ای عالی» از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، دریافت کرده است.

منابع آگاه به سی‌ان‌ان گفتند که در این نامه اهمیت تقویت روابط بین دو طرف یادآوری شده است. پیش از این نیز رهبر کره شمالی در چند نوبت به رئیس‌جمهور آمریکا نامه نوشته و همیشه دونالد ترامپ این نامه‌ها را «عالی و زیبا» توصیف کرده است.

یکی از این منابع آگاه درباره محتوای نامه اخیر رهبر کره شمالی به ترامپ گفته است ظاهراً کیم هنگامی به ترامپ نامه می‌نویسد که احساس می‌کند سکوت بر همه چیز حاکم شده یا می‌خواهد به وی یادآوری کند که چه تعهداتی در نشست سنگاپور داده شده است.

به نوشته سی‌ان‌ان، برخی از اعضای کابینه ترامپ بر این باورند که کیم جونگ اون به ترامپ نامه می‌فرستد تا اشتیاق او را به ایجاد رابطه با کره شمالی حفظ کند و از این طریق خودشیفتگی ترامپ را نیز ارضاء کند. و همچنین این نامه‌ها اهرم قدرتی در اختیار ترامپ قرار می‌دهند تا در مواجه با انتقاد مایک پمپئو، وزیر خارجه و دیگر اعضای دولت مبنی بر این که پیونگ‌یانگ به تعهدات خود در نشست سنگاپور پایبند نیست، به آنها استناد کند و بگوید او این رابطه عالی (ترامپ و کیم) را ایجاد کرده است.

کیم جونگ اون در دیدار ماه ژوئن خود در سنگاپور با دونالد ترامپ متعهد شد در صورت اجرای وعده‌های واشنگتن مبنی بر لغو تحریم‌ها، برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره همکاری کند. این در حالی بود که مذاکرات آن‌ها پس از دیدار مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و کیم یونگ چول، نماینده ویژه کره شمالی در ماه نوامبر به نتیجه نرسید.

پیش از این نیز ترامپ گفته بود به احتمال زیاد در ماه ژانویه یا فوریه سال ۲۰۱۹ برای دومین بار با رهبر کره شمالی دیدار و گفتگو می‌کند.