به گزارش افکارنیوز،

نهاد نظارتی "شهروندان برای مسئولیت و اصول اخلاقی" (CREW) اظهار کرده است که ایوانکا ترامپ، دختر رییس جمهور آمریکا و مشاور ارشد کاخ سفید قانون تعارض منافع فدرال را با شراکت در یک برنامه مالیاتی به رغم روابط مالی همسرش با این برنامه نقض کرده است.

این برنامه مالیاتی موسوم به "قلمروهای فرصت" توسط قانون مالیاتی حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا آن را امضا کرد و برای کمک به سرمایه‌گذاری در جوامع محروم طراحی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، این نهاد نظارتی مدعی است که ایوانکا ترامپ در حالی در این برنامه شرکت داشته که همسرش، جارد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید در این برنامه سرمایه‌گذاری جمعی از منافع مالی برخوردار می‌شود.

کاخ سفیذ هنوز در این باره اظهار نظر نکرده است.

قانون تعارض منافع فدرال کارکنان دولت را از شرکت "فردی یا گسترده" در مسائلی که برای آنان یا همسرانشان منافع مالی در پی دارد، منع می‌کند.

این نهاد نظارتی اظهار می‌دارد، ایوانکا ترامپ در رویدادهای مرتبط با این برنامه که در سال گذشته میلادی برگزار شده‌اند، شرکت داشته و در پشت پرده هم با مقامات همکاری داشته است.

در متن این شکایت آمده است: تحت قانون تعارض منافع، منافع مالی کوشنر به (ایوانکا) ترامپ نیز منسوب می‌شود و او نباید برای شرکت در مسائل مرتبط با این برنامه واجد شرایط شناخته می‌شد. با عدم انجام این کار احتمال دارد که خانم ترامپ قانون تعارض منافع را نقض کرده باشد.

نهاد نظارتی "شهروندان برای مسئولیت و اصول اخلاقی" افزوده است، ایوانکا منافع مالی همسرش در این برنامه سرمایه‌گذاری را با اشاره به آن در گزارش مالی‌ای که خود آن را امضا کرده، تایید کرده است.

او با منافع مالی‌ به ارزش پنج میلیون دلار تا ۲۵ میلیون دلار در این برنامه سرماه‌گذاری وارد دولت شد که این مبلغ در تازه‌ترین گزارش مالی او افزایش یافته و به ۲۵ میلیون دلار تا ۵۰ میلیون دلار رسیده است.

ایوانکا همچنین در گزارش خود یادآور شده است که باید "برای شرکت در مسائل مرتبط با واسطه‌گری معاملات املاک و خدمات مالی اینترنتی تا جایی که تاثیر مستقیم و قابل پیش‌بینی‌ بر این برنامه داشته باشند، فاقد شرایط لازم شناخته شود".

مدیر اجرایی این نهاد نظارتی در بیانیه‌ای اظهار کرده است: ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر به شرکت در مسائلی که امکان واقعی سرمایه‌گذاری به عنوان مقامات دولتی را برایشان فراهم می‌کند، ادامه داده‌اند تا به ثروت خود بیفزایند.

او در ادامه افزوده است: کارکنان دولت نباید هرگز در مسائلی که بر امور مالی خودشان تاثیرگذار است، شرکت کنند اما به نظر می‌رسد که ایوانکا ترامپ این کار را انجام داده است. اقدامات او تازه‌ترین نمونه از بی‌توجهی مکرر این دولت به تعهدات اخلاقی است و باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.