به گزارش افکارنیوز،

گردهمایی ملی عشایر سوریه در روستای «الغاریه الشرقیه» واقع در ریف استان درعا (جنوب سوریه) بعدازظهر جمعه (روز گذشته) برگزار شد.

شرکت کنندگان در این گردهمایی بار دیگر تأکید کردند که نمی‌پذیرند هیچ طرف خارجی به صورت غیر قانونی در سوریه حضور داشته باشد.

دولت سوریه تاکنون بارها اعلام کرده است که حضور نیروهای آمریکایی یا فرانسوی یا ترکیه در خاک این کشور بدون درخواست یا مجوز دمشق بوده و حضور آنان غیرقانونی است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که در بیانیه پایانی این گردهمایی بر «جانفشانیهای عظیم ارتش سوریه در راه کشور» تأکید شد.

در این بیانیه آمده است که «ارتش قهرمان ما در برابر گروههای تروریسم و حامیان آن در خارج و داخل [سوریه] پیروز خواهد شد».

افراد حاضر در این گردهمایی ضمن اعلام حمایت مجدد از ارتش سوریه برای تکمیل نبرد دفاع از موجودیت، کرامت و آزادی منطقه جولان اشغالی، تصریح کردند که «گزینه ملی فرزندان این استان، گفت‌وگو و غلبه دادن زبان عقل است».

این افراد از همه طرفها خواستند که در راستای منافع عالی مردم سوریه و بازسازی نهادهای دولتی آسیب دیده فعالیت کنند و سلاح‌ها را در استان درعا در اختیار ارتش سوریه قرار دهند.

«عبد العزیز الرفاعی» یکی از افراد سرشناس عشایر حوران ضمن ابراز افتخار به پیروزیهای ارتش سوریه در نبرد علیه تروریسم و حامیانش، تأکید کرد که «فرزندان استان به تمامیت ارضی سوریه و گزینه‌های ملی آن پایبند بوده و هستند».

«الزعبی» شیخ عشیره «دیرالبخت» هم در این زمینه گفت که ملت، ارتش و رهبری سوریه یک پیکر واحد هستند و هیچ کس نمی‌تواند به آن ضربه‌ای وارد کند.

«بسام مسالمة» که از شیوخ درعاست، با بیان اینکه «ما ملت واحدی هستیم و تجزیه را نمی‌پذیریم»، گفت: «ما حامی قهرمانیهای ارتش شجاع خود هستیم و جانفشانی شهدایی را که مسیر پیروزی را برای ما ترسیم کردند، فراموش نمی‌کنیم».

مسلمه در پایان تأکید کرد که حضور نظامی خارجی به صورت غیر قانونی در خاک سوریه را نمی‌پذیرد.

در همین ارتباط، شورای شیوخ و افراد سرشناس عشایر و قبایل سوریه هشتم دیماه جاری ورود ارتش این کشور به شهر «منبج» واقع در استان حلب را تبریک و تهنیت گفت و اعلام کرد که «همه مردم سوریه از توطئه علیه کشورشان آموختند که هیچ قشری جز با سایر اقشار و در چارچوب یک وطن واحد در پس یک ارتش واحد و یک رهبر بزرگ به نام بشار اسد آینده‌ای ندارد».

در این بیانیه تأکید شد که منفعت ملی باید مد نظر مردم سوریه باشد و این تنها گزینه‌ای است که می‌تواند کشور را به خط پیروزی در برابر تروریسم برساند.