به گزارش افکارنیوز،

این منابع می گویند نیروهای نظامی از بخش های مختلف ارتش آمریکا در این مانورها مشارکت دارند. 

این نیروها درپایگاه های مختلف آمریکا درکویت بویژه پایگاه 'الدوحه' نزدیک مرزهای عراق مستقر هستند. 

رسانه های عراق روز جمعه به نقل از منابع کویتی اعلام کرده بودند که آمریکا پس از سال ها برای نخستین بار نزدیک مرزهای جنوبی عراق در حال برگزاری مانور نظامی در خاک کویت است. 

روزنامه کویتی الرای به نقل از منابع آمریکایی مستقر در کویت نوشت که نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور برای نخستین بار پس از سالها، مانور و تحرکات نظامی در خاک کویت آغاز کردند.

نیروهای آمریکایی در کویت شروع به اجرای مانورهای آموزشی با هواپیماهای امدادی و هلی برن بالگرد نظامی از نوع (بلک هوک UH-60L) با هدف تخلیه پرسنل نیروی دریایی بازگشته از عملیات کرده اند.

گزارش حاکی است که این مجموعه از نیروها با نام 'گردان چارلی' و از نیروی هوایی ایالت های مینسوتا و کانزاس هستند.

این نیروها در چارچوب پشتیبانی از دو عملیات 'عزم جدی' و 'سپر اسپارت' است که نیروهای آمریکایی از سال 2014 در منطقه خاورمیانه در حال اجرای آن هستند.

الرای کویت از قول بیانیه 'ناتان بر' فرمانده این گردان نقل کرده بود که این نیروها به محض ورود به کویت تحرکات و رزمایش میدانی خود را که از پایگاه بوهرینگ و سایر پایگاه های نزدیک خود آورده و نیز یگان هایی از نیروهای زمینی ارتش کویت در دشت الادیرع آغاز کرده اند.

آمریکا چندین پایگاه نظامی در کویت دارد که از جمله آنها پایگاه الدوحه مهمترین پایگاه این کشور در کویت است. این پایگاه در شمال غرب شهر کویت و 60 کیلومتری مرز عراق واقع است.