به گزارش افکارنیوز،

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز یکشنبه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نظر دارند تا به زودی با هم دیدار داشته باشند، با این حال زمان دقیق آن هنوز در حال مذاکره است.

اظهارات سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در واکنش به بیانیه مطبوعاتی ترکیه بیان شد. در بیانیه مطبوعاتی ترکیه آمده است امکان دارد اردوغان در ماه ژانویه سال میلادی جاری برای گفتگو با همتای روس خود به مسکو سفر کند. 

روز یکشنبه خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد رئیس جمهور این کشور قصد دارد در ماه ژانویه به روسیه سفر کند. بنا به گزارش آناتولی روسای جمهور دو کشور درباره موضوعات بسیاری از جمله اوضاع در سوریه و قرارداد مربوط به خرید سامانه‌های موشکی ضدهوایی اس- 400 روسیه گفتگو خواهند داشت.

در پایان دسامبر سال گذشته میلادی هیئتی از ترکیه با همتایان روس خود در مسکو دیدار کردند. در این گفتگوها دو طرف به بحث درباره تحولات سوریه و خروج نیروهای آمریکا از این کشور پرداختند. مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه؛ حلوصی آکار؛ وزیر دفاع؛ هاکان فیدان، رئیس سرویس اطلاعات؛ و ابراهیم کالین، سخنگوی اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مسکو سفر و با مقامات روسیه درباره آخرین تحولات سوریه گفت‌وگو کردند. پس از این گفتگوها چاووش اوغلو اعلام کرد آنکارا قصد دارد به همکاری نزدیک با مسکو در سوریه ادامه دهد.