مقامات لیبی ادعا کردند که مقدار زیادی تی شرت هایی به اصطلاح شیعی که عبارت " سلام الله علیک یا شهید کربلاء " روی آن نوشته شده، به این کشور صادر شده است.

این مقامات لیبی در ادامه افزودند: بررسی های انجام شده نشان می دهد این تی شرت های تبلیغاتی در چین تولید شده و توسط شیعیان به لیبی صادر شده است.

این مقامات کشور لیبی همچنین ادعا کردند که هدف از صادر کردن این تی شرت ها به لیبی، ترویج و تبلیغ مذهب تشیع بوده است. بیشتر این تی شرت ها در مقیاس کودکانه است. احتمال می رود که توطئه ای برای زمینه سازی شیعه شدن این کودکان وجود داشته باشد!

مقامات لیبی همچنین مدعی شدند که بر روی دسته ای دیگر از این تی شرت ها عکس امام حسین(ع) چاپ شده و بر روی برخی از آنها هم سه بار نوشته شده: یا حسین.

شیعه آن لاین نوشت: این مقامات لیبیایی در ادامه افزودند: ما مخالف امام حسین و کربلا نیستیم و به تاریخ اسلامی افتخار می کنیم اما پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که صدور چنین تی شرت هایی برای کودکان ما چه لزومی دارد؟! از خانواده های لیبی هم می خواهیم که مراقب کودکانشان باشند.

مصر و لیبی از جمله کشورهایی هستند که شیعیان در میان مردم از احترام خاصی برخوردارند و اهل تسنن هم در ایام محرم مراسم خاصی دارند.