به گزارش افکارنیوز،

عربستان سعودی با پخش ترانه ای کارتونی با عنوان "باران ببار بر دوحه " به دوحه حمله کرد اما مساله مورد توجه این بود که ترانه برای رده سنی کودکان سروده شده بود که جنجال زیادی را به دنبال داشت و انتقادات زیادی در محافل عربی به وجود آورد به ویژه اینکه موجب نفرت افکنی در کودکان شده و آنان را مورد بهره برداری سیاسی قرار داده است.

فعالان اجتماعی این ترانه را شوکه کننده توصیف کرده و بهره برداری از کودکان در آن را محکوم کردند.

محمود رعابی یکی از کاربران توییتر با تمسخر گفت : این کارتون اثرهنری برجسته و کامل و دارای معانی عالی و انسانی است و با عبارت های عالی اش مفهوم برادری ، نیکی ، پاکی و ایثار را می رساند . این ترانه هشداری برای آماده کردن نسلی جدید است که گفتگویش با اره ، قانع کردنش با تکه تکه کردن و زبانش ؛خون و کینه است.

ترکی الشلهوب یکی از فعالان، این ترانه را تند و زننده توصیف کرد و گفت : " این ویدئو خیلی زننده است و نقض آشکارحقوق کودکان است زیرا به جای اینکه به کودکان نیکی و گذشت را آموزش دهد، کینه و نفرت از کشور همسایه را ترویج می دهد . آرزو می کردیم این دشمنی متوجه اسرائیل باشد.

این ترانه که در قالب اثری هنری آماده شده حاوی تصاویر و مولفه های بصری است که به آبگرفتگی خیابان های قطر در پاییز 2018 و خسارت های ناشی از باران های موسمی اشاره دارد و سپس وارد دنیای سیاست می شود و مقامات قطر را به «بی‌لیاقتی» برای اداره امورمتهم می کند.

این ترانه با نشانه گرفتن نیروهای مقاومت فلسطین، قطر را به حمایت از حماس که اسرائیل آن را گروهی تروریستی می داند، متهم کرد.