به گزارش افکارنیوز،

طبق گزارشی که در پایگاه اینترنتی خبرگزاری اسپوتنیک منتشر شده است: خلبانان خطوط هوایی آمریکا نامه‌ای سرگشاده خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، منتشر کرده و در آن درباره تهدیدهای موجود برای ایمنی حریم هوایی بر فراز آمریکا در صورت ادامه تعطیلی دولت هشدار داده اند. این در حالی است که دونالد ترامپ در توئیت های خود از کاخ سفید شعار تازه "آزار و اذیت رئیس جمهور" را در ارتباط با مخالفت سیاسی فزاینده در کنگره از سوی نمایندگان جدید مجلس نمایندگان سر می‌دهد.

رئیس انجمن خلبانان خطوط هوایی آمریکا (ای ال پی ای) به نمایندگی از حدود 61 هزار خلبان حرفه‌ای در حدود 32 شرکت هواپیمایی از جمله یونایتد، جت بلو، دلتا، فیتکس، و ویرجین امریکا، تشریح کرده است که چگونه ایمنی و امنیت حریم هوایی آمریکا به این علت که کارکنان فدرال به دلیل اقدام ترامپ در تعطیلی دولت به مرخصی رفته‌اند، به خطر افتاده است و این کارمندان برای تامین هزینه مایحتاج اساسی‌شان شامل حمل و نقل، گرما، غذا و سرپناه به دردسر افتاده‌اند.

در نامه سرگشاده‌ای که به امضاء کاپیتان جو دِپِتی رئیس ای ال پی ای رسیده، از ترامپ خواسته شده است فورا به تعطیلی دولت آمریکا پایان دهد. در این نامه به صراحت گفته شده است که "اختلال های ایجاد شده در پی تعطیلی بخش‌هایی از دولت تهدیدی برای فعالیت ایمن این شبکه است و با وقفه افتادن در اجرای مسئولیت‌ها بلافاصله شکاف هایی در ایمنی، امنیت و کارآمدی ایجاد می شود، بخصوص که تعداد بازرسان امنیتی کمتر از حد نیاز است."

در این نامه با یادآوری پیامدهای تعطیلی دولت و "بسیاری مسائل ناشی از آن در زمینه ایمنی که می تواند برای مسافران و خدمه پرواز خطر آفرین باشد"، خاطرنشان شده است که "از کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی، پرسنل مسئول سیستم کنترل حریم هوایی و نیروهای تامین امنیت مسافران هوایی خواسته می‌شود بدون دستمزد کار کنند و شمار فزاینده‌ای از پرسنل اسکنرهای امنیتی فرودگاه های سازمان حمل و نقل آمریکا (تی اس ای) به مرخصی استعلاجی می روند یا صرفا سر کار حاضر نمی‌شوند. بدین ترتیب امکان برخورداری مسافران از خدمات پروازی در بسیاری فرودگاه‌های آمریکا مختل یا متوقف شده است.

این نامه با این درخواست پایان می یابد که ترامپ تمامی اقدمات لازم را برای پایان دادن فوری به تعطیلی سازمان‌های دولتی که با ایمنی، امنیت و کارآمدی شبکه ملی حریم هوایی مرتبط اند، به عمل آورد.

پیش از این، سی ان ان گزارش داده بود که در فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی در نیویورک سیتی بطور معمول تا 170 تن از پرسنل اسکنرهای امنیتی به بهانه ابتلا به آنفلوانزا به مرخصی استعلاجی می‌روند و این درحالی است که حتی بسیاری کارکنان ملزم شده‌اند برای جبران کمبودهای ناشی از تعطیلی دولت در شیفت‌های اضافی کار کنند.

فرودگاه بین‌المللی دالاس در تگزاس در پی تعطیلی دولت شاهد افزایش 200 تا 300 درصدی در مرخصی استعلاجی روزانه کارکنان امنیتی بوده است و با ادامه تعطیلی دولت ترامپ، انتظار می رود این مشکل حادتر و فرودگاه ها بطور فزاینده ناکارآمدتر شوند.