به گزارش افکارنیوز،

دیپلمات انگلیسی با لبخندی اکراه‌آمیز گفت مأموریت بعدی اش ممکن است دمشق باشد. او در سخنانی فی‌البداهه گفت: یک تا دو سال صبر کنید و می‌توانیم شرط ببندیم که ما سفارتمان را بازگشایی می‌کنیم. این سخن که در گفتگو با ساندی‌تلگراف مطرح شد نشان می‌دهد نگرش‌های سیاسی تا چه اندازه درباره سوریه تغییر یافته‌اند. با آنکه موضع دیرپای انگلیس این بوده که بشار اسد باید از قدرت کناره‌گیری کند، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس این هفته اعتراف کرد که اسد اکنون قرار است در آنجا بماند.

این روزنامه با اشاره به تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب و وضع تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور بعد از آغاز ناآرامی‌ها در سال ۲۰۱۱ به اقدام چند کشور عربی، از جمله امارات و بحرین در بازگشایی سفارتخانه‌هایشان در دمشق اشاره کرد.

منابع مطلع به روزنامه دیلی تلگراف گفتند که عربستان سعودی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین مخالفان حکومت بشار اسد ممکن است کشور بعدی باشد که سفارتش را در دمشق افتتاح می‌کند. این روزنامه نوشت: «این اقدام، آغاز عصر جدیدی از مشروعیت برای بشار اسد خواهد بود و ممکن است در نهایت با گشایش سفارتخانه کشورهای غربی مانند انگلیس خاتمه پیدا کند».