به گزارش افکارنیوز،

کارن الیوت هاوس، سردبیر سابق روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی این سوال را مطرح کرده است که آیا بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به زودی به ریاض سفر می‌کند و با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دیدار می‌کند؟

وی در ابتدای گزارش خود نوشته است که اگر نتانیاهو به ریاض سفر کند همه مردم غافلگیر می‌شوند؛ چراکه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تقریبا دو سال در تلاش است تا این دو بتوانند به صورت آشکار و علنی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

کارن الیوت هاوس -که کتابی درباره تاریخ عربستان و مردم آن نوشته است- در ادامه این مقاله نوشت: محمد بن سلمان عاشق خطر کردن و به دنبال بستن صفحه قتل جمال خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول است.

وی سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه در این هفته را برنامه‌ای با پایانی اعجاب انگیز دانسته است که قهرمان آن محمد بن سلمان است.

سردبیر سابق این روزنامه در گزارش خود هدف دیدار نتانیاهو و بن سلمان را به ثمر رساندن تلاش‌های دولت ترامپ برای «مهار ایران» دانسته است.

وی در ادامه این مقاله مدعی شد بی توجهی جهان عرب به انتقال سفارت آمریکا به قدس این اجازه را به محمد بن سلمان داده است تا در زمان مناسب روابط خود با رژیم صهیونیستی را علنی کند.

همچنین گفته است که این دیدار به نوبه خود در عرصه سیاسی عاملی برای انحراف دیدگاه عمومی و توجه رسانه‌ها به مشکلات نتانیاهو، بن سلمان و ترامپ است.

بر اساس این گزارش، دیدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بن سلمان می‌تواند بخشی از آبروی بین المللی ولیعهد عربستان را که پس از قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی از دست رفت به وی بازگرداند.

کارن هاوس در پایان گزارش خود نوشته است: گرچه این سفر نکات مثبتی برای ترامپ و نتانیاهو دارد، مشکلاتی را برای محمد بن سلمان به دنبال خواهد داشت؛ چرا که علنی شدن روابط اسرائیل و عربستان قبل از حل و فصل مسئله قدس قطعا بدون کمترین شکی با مخالفت گروه‌های مذهبی عربستان مواجهه خواهد شد.