به گزارش افکارنیوز،

صلاح زواوی، سفیر  فلسطین در تهران ، درباره تحولات اخیر مسئله فلسطین، اظهار داشت: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صراحت مخالفت خود را با طرح موسوم به معامله قرن اعلام کرده و به نقش آمریکا به عنوان یک میانجی در مسئله فلسطین پایان داد.

وی افزود: از پیامدهای اقدام آمریکا در اعلام «معامله قرن» پایان توافقنامه اسلو است.

سفیر فلسطین با تأکید بر ادامه مقاومت ملت فلسطین اظهار داشت: ملت فلسطین بیش از ۱۰۰ سال است که در برابر اشغالگران مقاومت می کند و در این راه صدها هزار شهید ومجروح معلول تقدیم کردیم، و در حال حاضر همچنان این راه را ادامه می دهیم، وهیچ وقت ملت فلسطین از ارزش‌ها و آزادی خاک خود عقب‌نشینی نمی کند و تسلیم نخواهد شد.

زواوی در ادامه تصریح کرد: مسئله مقاومت ملت فلسطین برای آزادی کرانه باختری یا قدس نیست، بلکه مسئله آزادی کل فلسطین است و برای آزادی آخرین وجب از خاک کشورمان مقاومت می کنیم.

وی افزود: تنها جایی که فلسطینی‌ها با صهیونیست‌ها دیدار می کنند میدان جنگ است و غیر از این راه، گزینه ای پیش‌روی اشغالگران نیست.

سفیر فلسطین با هشدار نسبت به توطئه‌های تفرقه‌افکن دشمنان اظهار داشت: خواسته دشمنان تفرقه میان امت واحد اسلام است و سران کشورهای اسلامی باید از آن بر حذر باشند؛ این اختلافات فرقه ای و مذهبی در منطقه ریشه در سیاست‌های دشمنان اسلام دارد و قطعا با وحدت امت اسلام، اشغالگری فلسطین زودتر از بین می‌رود.

لازم به یادآوری است که تواق اسلو نخستین موافقتنامه میان رژیم صهیونیستی و سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) بود که در سال ۱۹۹۳ به امضای دو طرف رسید.