به گزارش افکارنیوز،

«استفان بارکلی» وزیر برگزیت در کابینه انگلیس امروز سه شنبه اعلام کرد: هیچ احتمالی مبنی بر تعویق خروج لندن از اتحادیه اروپا بعد از ۲۹ مارس ۲۰۱۹ وجود ندارد.

وزیر برگزیت انگلیس در این خصوص ادامه داد: نمی‌توانیم تاریخ مذکور را به تعویق بیندازیم؛ چرا که این تاریخ را ماده ۵۰ پیمان لیسبون مقرر کرده و نمایندگان پارلمان نیز این تاریخ را مورد تأئید قرار داده اند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز ساعاتی پیش در این خصوص گفت: بنا نداریم خروج از اتحادیه اروپا را با هیچگونه تأخیری به انجام رسانیم. ترزا می‌گفته است که بحث‌ها درباره پیش نویس کنونی برگزیت را سه شنبه آینده خواهد بست و به این موضوع پایان می‌دهد.

این در حالیست که وی پیشتر در این خصوص گفته بود: ۲۹ ماه مارس سال آینده میلادی از اتحادیه اروپا بیرون می‌رویم. (ترزا می) آماده می‌شود تا حتی بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.

گفتنی است، ترزا می‌از سوئی نتوانسته است نظر نمایندگان پارلمان این کشور درباره پیش نویس توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به «برگزیت» را جلب کند و از سویی آن‌ها برای اعمال تغییراتی در این توافق تحت فشار قرار گرفته و از طرف دیگر بروکسل آشکارا اعلام کرده است که هرگز درباره این توافق حاضر به مذاکره مجدد نیست.