به گزارش افکارنیوز،

«گیر پیترسون» نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه روز سه‌شنبه با حضور در مقر سازمان ملل در شهر ژنو سوئیس رسماً کار خود را آغاز کرد.

این دیپلمات سابق نروژی که به‌ تازگی جانشین استفان دی‌میستورا، نماینده پیشین سازمان ملل در امور سوریه، شده است، در نخستین پیام توییتری خود ضمن اعلام رسمی آغاز مأموریت خود افزود: «موجب افتخار من است که مأموریت خود را برای خدمت به مردم سوریه و آرمان آن‌ها برای صلح شروع کنم».

استفان دی‌میستورا بیش از ۴ سال نماینده سازمان ملل در امور سوریه بود که اویل ماه اکتبر ۲۰۱۸ اعلام بازنشستگی کرد و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ گیر پیترسون را به عنوان جانشین وی اعلام کرد.

 پیترسون که سال ۱۹۵۵ میلادی در شهر اسلو، پایتخت نروژ، به دنیا آمد، در فاصله بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ میلادی نماینده این کشور در تشکیلات خودگردان فلسطین بود. او پیش‌تر هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان بوده و همچنین به عنوان فرستاده شخصی دبیرکل سازمان ملل متحد در جنوب لبنان و مدیر مرکز آسیا و اقیانوس آرام در بخش امور سیاسی سازمان ملل نیز فعالیت کرده است. پیترسون از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ نیز نماینده کشورش در سازمان ملل بود.