به گزارش افکارنیوز،

62 مورد تیراندازی در 24 ساعت گذشته در ایالت های مختلف این کشور رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 16 نفر کشته و 39 نفر زخمی شدند.

در یکی از موارد گزارش شده در شهر «نیواورلئان» در ایالت لوئیزیانا دو نفر از جمله یک کودک 9 ساله زخمی شدند. پلیس می گوید حادثه غیرعمدی بوده است. تیراندازی در شهر «گیسمار» در همین ایالت نیز سه زخمی در پی داشت.

تیراندازی در ایالت نیوجرسی دو زخمی در پی داشت. در حادثه ای در شهر بالتیمور در ایالت مریلند نیز دو نفر زخمی شدند. در حادثه ای در شهر بیرمنگام در ایالت آلاباما نیز دو نفر کشته شدند. پلیس حادثه را قتل و خودکشی و علت آن را اختلافات خانوادگی اعلام کرده است. تیراندازی در کلوب شبانه ای در شهر «کلیرواتر» در ایالت فلوریدا نیز سه زخمی برجای گذاشت.

17 مورد از تیراندازی‌ها در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت سه شنبه تا چهارشنبه و تلفات آنها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد. بر این اساس، 102 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده است که بر اثر آنها، 30 نفر کشته و 45 نفر زخمی شده اند. 35 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، 164 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 46 نفر کشته و 84 نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع آنها کامل می شود، آمار نهایی تیراندازی های بیست و چهار ساعت چهارشنبه تا پنجشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز جمعه منتشر می شود.