به گزارش افکارنیوز،

روزنامه واشنگتن پست امروز جمعه فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی همچنان ارتباط و تماس‌های خود با سعود القحطانی را حفظ می‌کند، این در حالی است که القحطانی به سازماندهی عملیات قتل جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول متهم است.

این رسانه در گزارشی خود آورده است القحطانی همچنین چندین پرونده را دنبال می‌کند و ولیعهد سعودی هم همچنان از مشاوره‌های وی استفاده می‌کند.

این روزنامه به نقل از یک منبع بلندپایه سعودی نوشت القحطانی اخیرا در منزل خود در ریاض با دستیاران ارشد خود در مرکز مطالعات و روابط رسانه‌ای که خود مدیریت می‌کرد، دیدار کرد و به آنها گفت که وی به عنوان سپربلا در مسئله کشته شدن خاشقجی مورد استفاده قرار گرفته است.

از سوی دیگر سازمان عفو بین الملل خواستار تحقیق بین المللی مستقل درباره قتل خاشقجی در کنار تحقیقات ترکیه شد، نمیاندگان عفو بین الملل این درخواست را از سازمان ملل خواستند.

بر اساس گزارش شبکه الجزیره، در یکصدمین روز کشته شدن جمال خاشقجی، سازمان عفو بین الملل درباره صحت و اعتبار تحقیقات سعودی ابراز تردید کرد.

یکی از مسئولان عفو بین الملل گفته است ما به محاکمه‌‌هایی که در عربستان درباره متهمان قتل خاشقجی انجام می‌شود، هیچ اعتمادی نداریم.

بر اساس این گزارش، عفو بین الملل خواستار تغییر نام کنسولگری عربستان در استانبول به نام جمال خاشقجی شده است.

از سوی دیگر مرکز ابتکار عدالت شکایت قضایی در نیویورک ارائه کرده و از دولت آمریکا خواسته است اسناد مرتبط با قتل خاشقجی را فاش کند.