به گزارش افکارنیوز،

همانطور که تعطیلی دولت آمریکا وارد چهارمین هفته خود می‌شود، نتایج این نظرسنجی نشان داد که سه چهارم شرکت کنندگان معتقدند تعطیلی دولت برای این کشور باعث شرم است. حدود ۷۰ درصد شرکت کنندگان هم اعلام کردند که تعطیلی دولت آمریکا به اقتصاد کشور لطمه می‌زند.

در این نظرسنجی، حدود ۷۰ درصد هم اعلام کردند که کنگره باید با یک لایحه برای بازگشایی دولت موافقت کند. این در حالی است که ۳۰ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند دولت باید تا زمانی که بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی تأمین شود، همچنان تعطیل بماند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد فقط حدود ۴۰ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که سخنرانی سه شنبه شب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را درباره تعطیلی دولت تماشا کرده اند. رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی بار دیگر بر تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی تأکید و دموکرات‌ها را عامل این تعطیلی توصیف کرده بود.

در این نظرسنجی که در تاریخ  ۹ و ۱۰ ژانویه سال جاری میلادی صورت گرفت، ۱۰۰۳ آمریکایی شرکت کردند.

دولت آمریکا از سه هفته پیش به دلیل بی نتیجه ماندن رایزنی‌ها میان مقامات کنگره و کاخ سفید درباره تأمین بودجه مالی برای ساخت دیوار مرزی مکزیک تعطیل شده است. ترامپ خواستار تخصیص بودجه‌ای ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت یک دیوار در امتداد مرز مکزیک شده و گفته است تا زمانی که کنگره با این بودجه موافقت نکند، دولت را بازگشایی نخواهد کرد.

تعطیلی دولت آمریکا امروز وارد بیست و دومین روز خود شد. این طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا در طول تاریخ این کشور محسوب می‌شود و هنوز مقامات کنگره و کاخ سفید به هیچ توافقی نرسیده اند. پیش از این طولانی‌ترین تعطیلی در سال ۱۹۹۶ در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون بود که ۲۱ روز طول کشید.