به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد خارج کردن تجهیزات نظامی از سوریه را آغاز کرده است اما خارج کردن نیروها هنوز آغاز نشده است. این در حالی است که روسیه درباره ماهیت عقب‌نشینی آمریکا از سوریه و اهداف آن ابراز تردید کرده است.

"خروج تجهیزات و نه نیروهای آمریکایی از سوریه آغاز شده است" این خبر را وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد و افزود هنوز هیچ نیرویی را از سوریه خارج نکرده است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد گفتگوهای مسئولان نظامی آمریکا و ترکیه درباره کُردها و سوریه هفته آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

روس‌ها خروج آمریکا از سوریه را باور ندارند

تردید وزارت خارجه روسیه در ماهیت و اهداف خروج آمریکا از سوریه و اینکه آیا این عقب نشینی عملا اجرا خواهد شد یا خیر محل اصلی تردید روس ها در برابر چوپان دروغگو است و وزارت خارجه روسیه تاکید کرد اگر عقب‌نشینی عملا انجام شود، مناطقی که آمریکا از آنها خارج می‌شود باید در اختیار دولت سوریه قرار گیرد.
ترکیه به بهانه مبارزه با تروریسم در شرق رود فرات در سوریه، تهدیدات خود را افزایش داده و تجهیزات نظامی به مرزهای سوریه در مجاورت ادلب ارسال کرده است.
در این بین وزیر دفاع ترکیه از تصمیم کشورش برای مبارزه با تروریسم هر جا که باشد، خبر داد که در واقع منظور وی یگان‌های کُرد است که آنکارا آنها را تروریستی می‌داند.
ترکیه در همین فضای متشنج، کاروانی از نیروهای ویژه و خودروهای زرهی به منطقه هاتای در مرزهای سوریه اعزام کرد. ارتش ترکیه همچنین کاروانی از نیروها و تجهیزات برای تقویت حضور نظامی خود نزدیک استان ادلب سوریه، اعزام کرد این در حالی است که متحدان ترکیه در ادلب در درگیری با گروه تروریستی جبهه النصره که بخش های وسیعی از ادلب را به تصرف خود درآورده است، شکست‌های سنگینی متحمل شدند.