به گزارش افکارنیوز،

الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان در جلسه هفتگی هیئت دولت این کشور با بررسی میزان توسعه اجتماعی و اقتصادی جمهوری آذربایجان در سال 2018 به انتقاد شدید از وزیران سابق در این حوزه‌ها پرداخت.

رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد: در دوران رؤسای سابق وزارت امور مالیات، وزارت کار و مصونیت اجتماعی و شرکت «آذر انرژی» بی‌قانونی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

الهام علی‌اف در ادامه سخنان خود تأکید کرد: با اصلاحاتی که در حوزه گمرک انجام گرفته است، میزان قابل‌توجهی بر بودجه سال جاری افزوده شده است. به طوری که این افزایش درآمد کمک زیادی در توسعه حوزه اجتماعی و اجرای پروژه‌های زیرساختی خواهد کرد. این موفقیت به این خاطر به وجود آمده است که هم در حوزه مالیاتی و هم در حوزه گمرکی رویکرد جدیدی اتخاذ شده و تغییرات گسترده‌ای در سطح وزارت و مدیران این حوزه صورت گرفته است. اکنون شاهد آن هستیم که فساد سیاسی و رشوه‌خواری در گمرک و امور مالیاتی جای خود را به شفافیت و درستکاری داده است. همه مدیرانی که سابقه فساد و رشوه‌خواری داشته‌اند از مسئولیت خود عزل شده و مسئولان صادق و لایق جایگزین آن‌ها شده‌اند.

گفتنی است، با اینکه الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان نامی از وزیران متخلف نبرده است اما این اتهامات علیه وزیران و مسئولان سابق درواقع وی در مورد علت عزل «فاضل ممدوف» وزیر امور مالیات، «سلیم مسلموف» وزیر کار و مصونیت اجتماعی و «اعتبار پیروردیف» رئیس شرکت «آذر انرژی» است.