به گزارش افکارنیوز،

نشریه واشنگتن‌پست در گزارشی تازه از نقض پروتکل‌های حاکم بر دیدارهای مقامات دولتی این کشور با سیاستمداران خارجی توسط ترامپ پرده برداشت.

به نوشته این نشریه، ترامپ در جریان دیدار سال 2017 خود با ولادیمیر پوتین در شهر هامبورگ آلمان، به شیوه‌ای غیرعادی تلاش کرده است تا جزئیات گفتگوهای خود با پوتین را مخفی کند.

از جمله اقدامات ترامپ در آن زمان، گرفتن یادداشت‌های مترجمش در جریان دیدار با پوتین و دستور او به این فرد زبان‌دان برای عدم طرح نوشته‌هایش در این دیدار با دیگر مقامات دولت، چه کنونی و چه پیشین بوده است.

 

این ماجرا زمانی برای دیگر مقامات دولت ترامپ آشکار شد که مشاور کاخ سفید و دیگر مقامات ارشد وزارت خارجه تلاش داشتند از جزئیات بیشتری از گفتگوهای سران دو کشور، فراتر از آنچه به صورت خلاصه توسط رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با آن‌ها به اشتراک گذاشته بود، خبر دار شوند.

به نوشته واشنگتن‌پست، این اقدام ترامپ بخشی از الگوی کلان‌تر رفتاری وی در مخفی‌کردن تماس‌هایش با پوتین از دید عموم و منع مقامات ارشد دولتش از آگاهی کامل از محتوای این تماس‌ةا است.

مقامات ارشد دولت آمریکا می‌گویند که در نتیجه این اقدام ترامپ، جزئیات ضبط‌شده‌ای از دیدارهای رودروی پنج‌گانه ترامپ با پوتین  طی دو سال گذشته، حتی در اسناد طبقه‌بندی‌ضشده وجود ندارد.