به گزارش افکارنیوز،

گیر پدرسن، فرستاده جدید سازمان ملل به سوریه و هیئت همراه وی که روز سه شنبه وارد دمشق شدند با ولید المعلم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار تلاش‌های جاری برای رسیدن به پیشرفت در روند سیاسی بحران سوریه و پیگیری نظرات مربوط به پیشبرد روند سیاسی سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه سوریه انتصاب پدرسن به عنوان فرستاده سازمان ملل به سوریه را به وی تبریک گفت و بر آمادگی دمشق برای همکاری با وی در انجام مأموریتش برای تسهیل گفتگو‌های سوری - سوری با هدف حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد.

ولید المعلم در این دیدار گفت: «رسیدن به راه حل سیاسی درباره بحران سوریه به نفع کشور است، چون موجب نابودی تروریسم، پایان حضور غیرقانونی خارجی‌ها در مناطق مختلف سوریه و حفظ وحدت، حاکمیت و استقلال کشور می‌شود.»

گیر پدرسن نیز در این دیدار گفت از این که برای آغاز ماموریت وارد دمشق شده، خرسند است.

پدرسن نیز با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های خود در آینده برای پیشبرد روند سیاسی سوریه گفت: «این روند باید تنها توسط سوریه رهبری شود و در غیر این صورت موفقیت آمیز نخواهد بود.»

وی همچنین تاکید کرد تمامی تلاش خود را برای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه مطابق با اصول مندرج در منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت درباره سوریه به کار گیرد.

فرستاده جدید سازمان ملل به سوریه در ادامه بر تعهد این سازمان برای حفظ حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.