به گزارش افکارنیوز،

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه برای دیدار با «ادریس دبی» رئیس جمهور چاد راهی این کشور شد.

نتانیاهو در این سفر با ادعای بهبود روابط دیپلماتیک میان رژیم صهیونیستی و جمهوری چاد، بر منافع متقابل دو طرف در مبارزه با گروههای افراط گرا تأکید کرد.

گفتنی است که پس از نخستین سفر رسمی ادریس دبی به بیت المقدس، رژیم صهیونیستی در ماه نوامبر از بهبود روابط دیپلماتیک این رژیم با جمهوری چاد خبر داد.

نتانیاهو در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور چاد گفت که حملات اخیر شورشیان بوکوحرام و حمله ستیزه جویان به یک هتل در نایروبی، پایتخت کنیا طی هفته گذشته نشاندهنده لزوم همکاری در حوزه امنیتی است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه نسبت به برقراری روابط دیپلماتیک میان اسرائیل با این کشور مسلمان آفریقایی ابراز خرسندی کرد.

ادریس دبی نیز با تکرار درخواست نتانیاهو برای برقراری روابط همکاری جویانه گفت: «ما در مورد لزوم به هم پیوستن نیروها برای مبارزه با تروریسم دیدگاه مشترکی داریم».

دوطرف در ادامه بدون ارائه جزئیات بیشتر امنیت را موضوع مهم و کلیدی در نخستین نشست خود خواندند.

نتانیاهو پیشتر ادعا کرده بود که تجدید روابط چاد با اسرائیل نمونه ای از توانایی رژیم صهیونیستی برای تاخت و تاز دیپلماتیک در منطقه آفریقا و خاورمیانه به رغم تعارض موجود با فلسطینیان است.

شایان ذکر است که سال گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که اسرائیل ارتش چاد را به تسلیحات و تجهیزات نظامی مجهز می کند تا از آنها در مبارزه علیه شورشیان افراط گرا استفاده کند.