به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، بسمه قضمانی سخنگو و از اعضای شورای موسوم به شورای ملی سوریه که تابستان گذشته با حمایت آمریکا در استانبول ترکیه تشکیل شد، در کنفرانسی در فرانسه از صحبت کردن درباره قرآن ابراز خستگی کرد و در مقابل رژیم صهیونیستی را ستود.

تصاویر این کنفرانس در اینترنت منتشر شده است و قضمانی سخنگوی یکی از مهم‌ترین گروه‌های مخالف سوریه، وجود رژیم صهیونیستی را برای اعراب ضروری دانست.

بنا بر این گزارش، این معارض خارج‌نشین سوریه، که در جلسه‌ای درباره کتاب و آثار ادبی سخن می‌گفت، تنها میهمان غیرصهیونیست بود که شگفت‌زدگی خود از اسرائیل و اسرائیلی‌ها پنهان نکرد و مدعی شد که اعراب در زمان کنونی نیاز شدیدی به وجود اسرائیل در کنار خود دارند.

وی لحظاتی که کودکش با کودکی صهیونیست درباره صلح صحبت می‌کرد، لحظاتی عاطفی خواند و با اهانت به قرآن کریم و انتقاد از فرهنگ اسلامی گفت: ما به فرهنگی نیاز داریم که دائما از قرآن صحبت نکند. هر چند که ما جوامعی مدنی و دموکرات داریم که هیچ ارتباطی با اسلام ندارند.

وی ستایش از رژیم صهیونیستی را به اوج رساند و گفت که زمانیکه با شخصی اسرائیلی صحبت می‌کند، احساس بهتری دارد.

این مخالف سوری، همکاری برهان غلیون رئیس شورای موسوم به شورای ملی سوریه است که هر دو خواستار دخالت نظامی خارجی در کشور خود، سوریه هستند.

پیش از این نیز برخی مخالفان از آمریکا و رژیم صهیونیستی درخواست کرده بودند که به کشورشان حمله نظامی شود.