به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع قطر اعلام کرد که نیروی هوایی و دریایی این کشور در مانور نظامی مشترک با نیروهای ترکیه‌ای و آمریکایی شرکت کردند.

وزارت دفاع قطر در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که طی رزمایش مشترک با نیروی هوایی آمریکا، عملیات ارسال تجهیزات با چتر  با موفقیت انجام شد.

وزارت دفاع قطر هدف از برگزاری این رزمایش و مانور نظامی را تلاش دوحه برای «تقویت توانایی‌های هوایی نیروهای قطر و تقدیم کمک‌های انسانی از طریق هوا به کشورهایی که با بلایای طبیعی دست و پنجه نرم می‌کنند»، خوانده است.

هم‌زمان با مانور نظامی مشترک نیروی هوایی قطر و آمریکا، وزارت دفاع قطر از رزمایش نظامی نیروی هوایی ترکیه و این کشور خبر داد و گفت که نیروی هوای قطر با ناوچه ترکیه، «مانور مشترک عبور» را برگزار کردند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع قطر، این رزمایش مشترک شامل مانور و تشکیلات دریایی، تمرین مشترک نیروهای دریایی قطر با بالگرد، تمرین‌های ارتباط سطحی و مقابله با آتش‌سوزی بود.

نیروهای مسلح قطری طی ماه‌های گذشته مانورهای مشترکی با نیروهای ترکیه، آمریکا و فرانسه برگزار کردند. این مانورها بعد از بحران قطر که از سوی چهار کشور عربی عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر در سال ۹۶ تحریم و محاصره شد، بیشتر شده است.