آمریکا و انگلیس روز گذشته بصورت مشترک به رژیم صهیونیستی توصیه کردند که از انجام هرگونه اقدام نظامی علیه ایران صرف نظر کند.

به گزارش افکار نیوز به روایت مهر به نقل از آسوشیتدپرس، ژنرال " مارتین دمپسی " رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و " ویلیام هیگ " وزیر خارجه انگلیس اعلام کردند که حمله به ایران عواقب بسیار سنگینی برای منطقه خاورمیانه به دنبال خواهد داشت از همین رو اسرائیل باید به تحریم های اعمال شده علیه ایران اجازه بدهد تا تاثیر خود بر اقتصاد این کشور را نشان دهد.

رژیم صهیونیستی هرچند از اعمال تحریم های جدید علیه ایران استقبال کرده اما با این وجود معتقد است که استفاده از گرینه نظامی را نیز باید با قدرت دنبال کرد. تل آویو معتقد است که ایران هسته ای موجودیت اسرائیل را به خطر می اندازد از همین رو باید با فعالیت هسته ای این کشور مقابله کرد.

اما کارشناسان در مورد تاثیر داشتن حمله احتمالی اسرائیل به تاسیسات ایران تردید داشته و می گویند که حمله به ایران مشکلاتی را برای تهران بوجود می آورد اما باعثتوقف برنامه هسته ای ایران نمی شود.

در این رابطه برخی از کارشناسان نظامی آمریکا می گویند که شاید اسرائیل توان حمله به ایران را داشته باشد، اما برخی از اهداف ایران دور از دسترس جنگنده های اسرائیلی است.

علاوه بر این موارد نگرانی هایی نیز درباره توان موشکی ایران وجود داشته و برخی از امکان شلیک موشک از سوی ایران برای منهدم کردن اهداف اسرائیلی سخن گفته و یا حتی معتقدند که حزب الله لبنان به همراه حماس می توانند اسرائیل را موشک باران کنند و علاوه بر این موارد با حمله به ایران بهای نفت در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود در سالهای اخیر می رسد.

بر همین اساس بود که روز گذشته آمریکا و انگلیس به اسرائیل هشدار دادند که فکر ماجراجویی علیه ایران را از سرش بیرون کند.

" ویلیام هیگ " وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با بی. بی. سی گفت که انگلیس بر استفاده از راه های دیپلماتیک برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران متمرکز است.

هیگ در این مصاحبه به صراحت گفت: فکر نمی کنم که در این مقطع زمانی عملیات نظامی اسرائیل علیه ایران کار عاقلانه ای باشد. فکر می کنم اسرائیل نیز باید همانند هرکشور دیگری به اقدامات اخیر انجام شده علیه ایران(تحریم ها) این شانس را بدهد تا تاثیر خود بر ایران را نشان دهند.

مارتین دمپسی نیز در مصاحبه با سی.ان.ان حمله به ایران را غیر عاقلانه خوانده بود.