به گزارش افکار نیوز به روایت مهر به نقل از پایگاه النهرین، عشایر جنوب عراق و یک شخصیت اهل سنت این کشور در واکنش به روند انتقال اعضای گروهک منافقین به پایگاهی در بغداد، خواستار قصاص اعضای جنایتکار فرقه تروریستی رجوی قبل از اخراج نهایی آنها از خاک کشورشان شدند.

" شیخ مهدی الصمیدعی " رئیس دارالفتوی اهل تسنن عراق در دیدار با " نافع العیسی " رئیس انجمن دفاع از قربانیان جنایات گروهک منافقین خواستار محاکمه آنها قبل از اخراجشان از خاک این کشور شد.

وی افزود: ما از دولت عراق می خواهیم که اعضای این گروهک را از عراق اخراج کنند و پرونده آن دسته از اعضای این گروهک را که محکومیت آنها ثابت شده است، به دستگاه قضایی عراق ارجاع دهد تا به سزای عمل خود برسند.

از سوی دیگر عشایر استان بصره با صدور بیانیه ای از دولت مرکزی خواستند که اعضای گروهک منافقین را که در کشتار انتفاضه شعبانیه در سال ۱۹۹۱ دخالت داشته اند، قصاص کند.

در این بیانیه آمده است: ما از دولت عراق می خواهیم که این گروهک جنایتکار را که جنایات زیادی در خاک عراق مرتکب شده اند و از هیچ جنایتی علیه مردم فروگذار نکرده اند به صورت عادلانه محاکمه کند.

در بیانیه عشایر بصره ذکر شده است: طرفهای ذیربط باید پرونده انتفاضه شعبانیه و مشارکت این گروهک همراه با بعثی ها در این جنایات را بگشایند.

در بیانیه عشایر استان بصره همچنین آمده است: جنایاتی که گروهک منافقین در استان دیالی مرتکب شده اند و جان و مال مردم این منطقه را مورد تعرض قرار داده اند باید مورد توجه واقع شود.

در این بیانیه با اشاره به انتقال برخی از اعضای این گروهک به پایگاهی در لیبرتی بغداد خاطر نشان شده است: انتقال آنها به بغداد، کار را برای دولت عراق و محاکمه قضایی آنها آسانتر می کند.

عشایر بصر همچنین بیان کردند: قبل از گرفتن انتقام خونهای ریخته شده توسط اعضای این گروهک نباید به آنها اجازه خروج داده شود و مردم دیگر استانها نیز باید با برگزاری تظاهرات خواستار محاکمه اعضای جنایتکار این گروهک شوند.

شایان ذکر است گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعثسابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.