به گزارش افکارنیوز،

ایتالیا بیانیه اتحادیه اروپا در به رسمیت شناختن خوان گوایدو، رئیس مخالفان ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور این کشور را وتو کرده است.

اسپوتنیک گزارش داد بنا به اطلاعات رسیده، ایتالیا در نشست غیررسمی وزاری خارجه کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، که از ۳۱ ژانویه تا اول فوریه در بخارست پایتخت رومانی برگزار شد، با بیانیه این اتحادیه مبنی بر به رسمیت شناختنخوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا مخالفت کرده است.

رم هنوز به طور رسمی این اطلاعات را تائید نکرده است با این حال پیشتر معاون وزیر خارجه ایتالیا اعلام کرد کشورش خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.

تنش اخیر در ونزوئلا پس از آن آغاز شد که خوان گوایدو، رئیس مخالفان دولت در اقدامی غیرقانونی و با چراغ سبز آمریکا، اروپا و برخی از کشور‌های منطقه خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا معرفی کرد. در حالی که مردم ونزوئلا چند ماه گذشته در انتخابات سراسری ریاست‌جمهوری با رأی قاطع، نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور انتخاب کردند. 

در حالی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های اروپایی و منطقه خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده را رئیس‌جمهور ونزوئلا می‌دانند که روسیه، ایران، چین، ترکیه، مکزیک، و کشور‌های دیگر اعلام کردند نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

فرانسه و برخی دیگر از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا روز گذشته به مادورو هشدار دادند اگر تا پایان روز یکشنبه انتخابات زودهنگام در ونزوئلا را اعلام نکند، گوایدو را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت خواهند شناخت. رئیس‌جمهور ونزوئلا ضرب‌الاجل کشور‌های اروپایی برای برگزاری انتخابات زوهنگام ریاست جمهوری در این کشور را رد و تاکید کرد ونزوئلا آماده دفاع در برابر هرگونه مداخله خارجی است.