به گزارش افکارنیوز،

شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا به تازگی اعلام کرده است که به اطلاعات کارمندان و مهندسان این شرکت حمله سایبری شده و داده‌های محرمانه بسیاری از ایرباس به سرقت رفته است.

با توجه به افزایش حملات سایبری و نفوذ هکر‌ها و مجرمان سایبری به اطلاعات نهاد و سازمان‌های مختلف، شرکت‌های مختلفی که در سراسر جهان حضور و فعالیت دارند، همگی با بهره‌گیری از متخصصان فنی زبده و همچنین فناوری‌های پیشرفته و نوین سعی دارند که از اطلاعات محرمانه موجود بر روی سرور‌های خود نگهداری و حفاظت کنند.

حالا بر اساس گزارشی که در وب سایت زددی‌نت آمده است، به نظر می‌رسد که شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا این بار قربانی نفوذ هکر‌ها و حملات سایبری آن‌ها شده است چراکه به تازگی با انتشار بیانیه‌ای جدید اعلام کرده است که برخی از اطلاعات و داده‌های محرمانه آن که بر روی سرور‌های این شرکت ذخیره و نگهداری شده است، به سرقت رفته است.

به گفته سخنگوی ایرباس، هنوز انگیزه و هدف حمله سایبری به سرور‌های این غول هواپیماسازی اروپایی معلوم و مشخص نشده است، ولی بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که این اطلاعات از سوی شرکت‌های چینی فعال در حوزه هوانوردی و تجهیزات هوایی به سرقت رفته است و بسیاری از هکر‌ها نیز با انگیزه نامعلومی به اطلاعات شخصی، کاری کارمندان و مهندسان فعال در ایرباس و همچنین داده‌های مربوط به صنعت هوانوردی این شرکت دسترسی و نفوذ یافته‌اند.

ایرباس همچنین اعلام کرده است که در حال بررسی علت این حادثه و حمله سایبری بوده و از تمامی متخصصان و مهندسان امنیتی خود نیز درخواست کرده است که هرچه زودتر به بررسی علل و جوانب مختلف حملات سایبری آن بپردازند.