به گزارش افکارنیوز،

«ریاض اشقر» سخنگوی مرکز مطالعات اسیران فلسطین تاکید کرد نیرو‌های اشغالگر رژیم صهیونیستی به صورت عمدی کودکان فلسطینی را بازداشت و آن‌ها را شکنجه می‌کنند.

این در حالی است که طی ماه ژانویه سال جاری ۶۷ مورد بازداشت کودکان فلسطینی ثبت شده است.

سخنگوی مرکز مطالعات اسیران فلسطین اظهار کرد: حمله به کودکان فردی یا استثنایی نیست بلکه در راستای دستورات مستقیم سطوح سیاسی و امنیتی مسئولان رژیم اشغالگر اسرائیل است.

او افزود: نیرو‌های اشغالگر به بازداشت کودکان و شکنجه آن‌ها بسنده نمی‌کنند بلکه احکام ظالمانه و انتقام جویانه‌ای علیه آن‌ها صادر می‌کنند. احکامی نظیر حکم علیه «ایهم باسم صباح» کودک زخمی شانزده ساله فلسطینی که او را به ۳۵ سال زندان محکوم کردند.

ریاض اشقر افزود: رژیم اشغالگر صهیونیست در نقض حقوق کودکان فلسطینی تمام توافقنامه‌های بین المللی را زیر پا می‌گذارد، زیرا در بدترین حالات متوسل شدن به بازداشت کودکان ممنوع اعلام شده است.

اشقر در ادامه این مطلب افزود: رژیم اشغالگر صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس بازداشت کودکان فلسطینی را تشدید کرده است به گونه‌ای که موارد بازداشت میان کودکان در اکتبر سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۵۰۰۰ مورد بوده است.

این در حالی است که اکنون ۲۵۰ کودک در شرایط بسیار سخت در زندان‌های این رژیم در بازداشت هستند.

مرکز مطالعات اسرای فلسطین از جامعه بین الملل و نهاد‌های مربوط به مسائل کودکان خواست به مسئولیت‌های خود در قبال کودکان فلسطین عمل کنند و برای پایان دادن به رنج‌های کودکان فلسطینی، رژیم صهیونیستی را به اجرای منشور‌ها و توافقنامه ویژه کودکان ملزم کنند.