به گزارش افکارنیوز،

نتانیاهو روز سه شنبه در جریان نشست خبری مشترک با رئیس جمهور اتریش، که در تل آویو به سر می برد، اعلام کرد طی دو هفته آینده به مسکو سفر و با پوتین دیدار خواهد کرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، این دیدار بیست و یکم فوریه سال جاری میلادی (دوم اسفندماه) انجام خواهد شد.

نتانیاهو همچنین افزود با پوتین درباره «مسائل منطقه» از جمله شرایط سوریه و تقویت سازوکارهای جلوگیری از درگیری های نظامی «تصادفی» میان دو طرف گفتگو خواهد کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در ادامه فرافکنی‌های همیشگی و نخ نمای خود علیه کشورمان گفت: بسیار مهم است که به تلاش ها برای جلوگیری از ساخت پایگاه نظامی توسط ایران در سوریه ادامه دهیم.

روابط میان مسکو و تل آویو در ماه های اخیر به دلیل حملات پی در پی رژیم صهیونیستی به سوریه و هدف قرار گرفتن زیر ساخت های نظامی روسیه در این کشور و همچنین سقوط هواپیمای «ایلوشین ۲۰» روسیه در سواحل لاذقیه سوریه و کشته شدن هر پانرده سرنشین آن به تیرگی گراییده بود. سقوط این هواپیما در جریان حمله هوایی رژیم صهیونیستی به زیرساخت های سوریه در استان لاذقیه صورت گرفت. خلبان های اسرائیلی از هواپیمای روس به عنوان یک سپر در حملات خود استفاده کردند و عمداً باعث شدند سامانه دفاع هوایی سوریه دچار اشتباه شود و این هواپیما را هدف قرار دهد.

رئیس‌جمهور روسیه و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش‌تر، ماه نوامبر در حاشیه اجلاس سران جهان در پاریس، پایتخت فرانسه، که به مناسبت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول برگزار شد، به طور غیررسمی دیدار کرده بودند. دو طرف همچنین از زمان سقوط هماپیمای روسیه در سوریه چندین بار با یکدیگر تلفنی گفتگو کرده بودند.