به گزارش افکارنیوز،

در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که از اوایل دسامبر (آذر ماه) تا 4 فوریه (15 بهمن ماه) 35 کودک از جمله چند نوزاد در راه رسیدن به این اردوگاه یا پس از ورود به آن به دلیل سرمای شدید راه و وخامت حال آنها جان خود را از دست داده اند.
دفتر سازمان ملل متحد افزود که با توجه به افزایش سریع پناهجویان در اردوگاه الهول، شمار پناهجویان در این اردوگاه در دو ماه گذشته سه برابر شده و به 35 هزار و 552 نفر رسیده که بیش از ظرفیت این اردوگاه است.
طبق این گزارش تنها در دو هفته گذشته ده هزار نفر وارد این اردوگاه شده اند.
براساس این گزارش مسافت میان شهر 'هجین' واقع در شرق دیرالزور سوریه تا اردوگاه الهول 300 کیلومتر بوده و درجه دمای هوا در شرق سوریه در شب ها نزدیک صفر درجه است. 
آوارگان این منطقه در بسیاری مواقع هنگام شب از مناطق خطر و درگیری ها با استفاده از کامیون ها بدون چادر و با آذوقه غذایی کم حرکت می کنند.
دفتر سازمان ملل متحد اعلام کرد که به دلیل افزایش جمعیت آوارگان در اردوگاه الهول خدمات رسانی بسیار پایین بوده و نزدیک به 3 هزار نفر در حال حاضر در منطقه ورودی این اردوگاه بسر می برند.
طبق این گزارش سازمان ملل در حال گسترش دادن این اردوگاه است تا بتواند دوازده هزار و 840 نفر دیگر را پناه دهد و تا پایان ماه فوریه این امر محقق خواهد شد.
سازمان بهداشت جهانی نیز هفته گذشته از مرگ 29 کودک سوری در هشت هفته گذشته در راه رسیدن به اردگاه الهول یا پس از ورود به این اردوگاه به دلیل وخامت حالشان خبر داد. 
در گزارش این سازمان آمد که این افراد از درگیری ها در دیرالزور میان گروه تروریستی داعش و نیروهای دمکراتیک سوریه مورد حمایت آمریکا فرار کرده اند.