به گزارش افکارنیوز،

وزیر اطلاعات لبنان روز سه شنبه پس از نشست کمیته سیاستگذاری دولت اظهار داشت: «ما به عنوان یک دولت به دوری گزیدن از رویدادهای منطقه متعهد هستیم».

وی در ادامه گفت که کمیته سیاستگذاری کار خود را به پایان رسانده و سند تهیه شده روز چهارشنبه قبل از ارائه به پارلمان توسط کابینه دولت تصویب شده است.

این در حالی است که «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان در نشست پژوهشکده علوم سیاسی پاریس تأکید کرد که «لبنان به هویت خود و حمایت از مرزهایش و محافظت از حاکمیت خود در سایه جنگ های ویرانگر و تهدیدات پی در پی اسرائیل پایبند است».

وی همچنین گفت که لبنان در محافظت از ثبات منطقه بدون ورود به دسته بندی ها ایفای نقش کرده است. از سرگیری روابط با سوریه به نفع ما است. این کشور همچنان کرسی خود را در سازمان حفظ کرده است. سوریه تنها کشور همسایه ما است».

گفتنی است که دولت لبنان در سال ۲۰۱۲ برای دور نگه داشتن این کشور از مناقشات پیچیده بین المللی همچون مناقشه سوریه، اصل «عدم همکاری» را اعلام کرد. با افزایش کرسی نمایندگان حزب الله در پارلمان لبنان و تقویت نفوذ این جنبش در عرصه سیاسی، مقامات واشنگتن از دولت لبنان خواستند تا این اصل قانونی را تصویب کند.

در حال حاضر نیز آمریکا در رویکردی مداخله جویانه دولت جدید لبنان را تشویق می کند تااز عدم کمک رسانی منابع مالی به حزب الله لبنان اطمینان حاصل کنند!