به گزارش افکارنیوز،

سازمان عفو بین الملل امروز چهارشنبه اعلام کرد امارات با انتقال سلاح‌های تهیه شده از سوی کشور‌های غربی به شبه نظامیان در یمن، متهم به ارتکاب جنایت جنگی در این کشور است.

سازمان عفو بین الملل در گزارش خود درباره انتقال تسلیحات نظامی آورده است: نیرو‌های اماراتی میلیارد‌ها دلار سلاح را از کشور‌های غربی و دیگر کشور‌ها دریافت و آن‌ها را در اختیار شبه نظامیانی در یمن قرار دادند، که به ارتکاب جنایت جنگی شناخته شده هستند.

از سال ۲۰۱۵ کشور‌های غربی دست کم ۳.۵ میلیارد دلار تسلیحات نظامی را در اختیار امارات قرار داده‌اند. بر اساس گزارش سازمان عفو بین الملل، استرالیا، بلژیک، برزیل، بلغارستان، فرانسه، آلمان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه، انگلیس و آمریکا از جمله کشور‌های هستند که اخیرا به امارات تسلیحات نظامی فروختند.

در گزارش سازمان عفو بین الملل آمده است: امارات به عنوان کانال اصلی تامین سلاح، تاکنون بار‌ها به صورت غیرقانونی اقدام به ارسال و توزیع تجهیزات نظامی به غیرنظامیان تحت حمایت خود در یمن کرده است. امارات عملا از مارس ۲۰۱۵ در کنار عربستان سعودی مداخله نظامی در یمن را آغاز کرد. از آغاز مداخله نظامی ائتلاف عربی تحت هدایت عربستان تاکنون بیش از ده هزار غیرنظامی در یمن جان خود را از دست داده‌اند.