به گزارش افکارنیوز،

بروس کنت، فعال سیاسی و معاون افتخاری رئیس کمپین خلع سلاح هسته‌ای در انگلیس با اشاره به خروج واشنگتن از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد آقای دنیا باشد و با هر چیزی که با ایده «آمریکا، قدرت کل جهانی» همخوانی ندارد، مخالفت می‌کند.

این فعال سیاسی انگلیسی افزود: تا جایی که من خوانده‌ام (ترامپ) در دنیای «آمریکا، قدرت کل جهانی» زندگی می‌کند. این همان جایی است که او زندگی می‌کند در نتیجه هر چیزی که با آن مخالف باشد برای او بد می‌شود. او می‌خواهد آقای دنیا باشد.

وی همچنین از حمایت دولت لندن از موضع آمریکا در خصوص پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد انتقاد کرد. او گفت: «به نظرم بسیار مضحک است که دولت انگلیس بدون هیچ بحثی موضع ترامپ درباره پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد را مورد تائید قرار داد.»

پشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن تعهدات خود را تحت پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد به مدت شش ماه به حالت تعلیق درمی‌آورد. به دنبال آن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز در واکنشی متقابل تعلیق تعهدات مسکو تحت این پیمان را اعلام کرد.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد در هشتم دسامبر سال ۱۹۸۷ به امضای رونالد ریگان، رئیس‌جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، رهبر وقت اتحاد جماهیر شوروی رسید و یکی از اقدامات اساسی در جهت تنش‌زدایی دوران جنگ سرد بود. این پیمان هر دو کشور را به از بین بردن موشک‌های کروز و بالستیک زمینی با برد حدود ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۴۰۰ مایل ملزم کرد.