به گزارش افکارنیوز،

ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر موفق شد یک شهر را به همراه یک میدان نفتی در جنوب این کشور از شورشیان و گروه‌های مسلح پس بگیرد.

شبکه المیادین به نقل از مسئولی در دفتر اطلاع رسانی نیرو‌های تحت امر خلیفه حفتر گزارش داد که نیرو‌های ارتش لیبی امورز موفق شدند میدان نفتی «الشراره» در نزدیکی شهر «مرزق» را به همراه این شهر از دست گروه‌های مسلح و تروریستی آزاد کنند.

شبکه العربیه نیز به نقل از سخنگوی ارتش لیبی این خبر را تأیید کرد و گفت که نیرو‌های ارتش لیبی هم‌اکنون در میدان نفتی مذکور حضور دارند.

سرگرد احمد المسماری اخوان المسلین لیبی و قطر را به تلاش برای ایجاد دولت رادیکال در جنوب لیبی متهم کرد و گفت: نیرو‌هایی که ارتش لیبی با آن‌ها درگیر است، از قطر و ترکیه کمک دریافت می‌کنند.

او گفت که عملیات برای آزادسازی شهر «درنه» مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و ارتش لیبی طی ۷۲ ساعت گذشته تعداد زیادی از سرکرده‌های تروریست‌ها و افراد مسلح را کشته است.

ژنرال حفتر از فراماندهان ارتش لیبی در زمان سرهنگ «معمر القذافی»، دیکتاتور معدوم این کشور است. به رغم اینکه سازمان ملل و اروپا در ابتدای امر از او حمایت نمی‌کردند، توانست بسیاری از مناطق تحت اشغال داعش را پس بگیرد.