به گزارش افکارنیوز،

پس از آن‌که «ترزا می» نخست وزیر بریتانیا در سفر روز پنجشنبه (۱۸ بهمن) به «بروکسل» برای مذاکره با سران اتحادیه اروپا بر سر «برگزیت» دست خالی به لندن بازگشت، احتمال استعفای وزرایش قوت گرفت.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت یکی از وزرای کابینه ترزا می‌گفت در رأی‌گیری بعدی مجلس عوام در روزهای آتی، در صورتی که پیشرفتی در مذاکرات بروکسل حاصل نشده باشد، برخی از وزرا آماده کناره‌گیری هستند.

روز گذشته «جان کلود یونکر» دبیرکل کمیسیون اروپا به ترزا می که به بروکسل سفر کرده بود گفت حاضر به مذاکره مجدد بر سر توافق برگزیت نیستیم و در عوض ترزا می باید برای به ثمر رساندن توافقش، باید خط قرمزهایش را تغییر دهد تا بتواند حمایت حزب کارگری را کسب کند.

«دونالد تاسک» دبیرکل شورای اروپا نیز پس از ملاقات با ترزا می‌گفت هنوز پیشرفتی حاصل نشده و گفت‌وگوها ادامه خواهد داشت. همچنین «گایورهوفستات» رئیس برگزیت پارلمان اروپا نیست گفت بخشی از توافق برگزیتکه در مورد ترتیبات پشتیبان است، قابل مذاکره و تغییر نیست. وی افزود: «امروز خانم می به ما اطمینان داد که ترتیبات پشتیبان حفظ خواهد شد».

از آن‌جا که قرار است نمایندگان پارلمان بریتانیا از فرصت استفاده کرده و کنترل برگزیت را از چنگ دولت ترزا می درآورند، وزرای دولت هشداری برضد برگزیتبدون توافق صادر کرده‌اند.

قرار است ترزا می امروز برای مذاکره بر سر ترتیبات پشتیبان به ایرلند سفر کند.