به گزارش افکارنیوز،

'سید هاشم الحیدری' معاون فرهنگی سازمان الحشد الشعبی در مراسم چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که از سوی موسسه فرهنگی شهید سید محمد باقر صدر در کربلای معلا برگزار شد، گفت: ترامپ بداند عراق مهد محور مقاومت در منطقه است.

وی افزود: همانطور که دولت و ملت، و عشایر و گروههای جهادی عراق به صورت یکپارچه به اظهارات سخیف رئیس جمهوری آمریکا (در مورد ادامه حضور در عراق برای زیرنظر داشتن ایران) واکنش نشان دادند؛ آمریکاییها باید بدانند جایی در این کشور ندارند.

الحیدری گفت: تفکر نشات یافته از رهنمودهای مراجع عظام در نجف و رهبری معظم انقلاب اسلامی ایران، اجازه یکه تازی آمریکا در عراق و منطقه نخواهد داد.

وی افزود: عراق و بسیج مردمی در شرایطی همچنان به پیروزیهای خود بر جریانات تکفیری افتخار می کنند که چهل سالگی انقلاب به ما نشان داد با پایداری در عقیده و تکیه به توانمندیهای خود و عدم اعتماد به دشمنان می توان به قله های بالاتر رسید و ما این پیروزیها را مرهون هدایتهای حضرت امام (ره) هستیم.

معاون فرهنگی الحشد الشعبی گفت: افکار امام خمینی (ره) که یکه و تنها در مقابل جنایات رژیم شاه ایستاد و سختیها را به جان خرید تا انقلاب نضج یابد همچنان با گذشت چهل سال، ناب و محل نیاز ملت هاست.

در ادامه مراسم 'میرمسعود حسینیان' سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلا نیز طی سخنانی با تبریک ایام فرخنده دهه فجر، برخی دستاوردهای چهار دهه از حیات جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

وی به استمرار خط ولایت و شهادت اشاره کرد و گفت: برغم همه تلاش ها و توطئه های انجام شده، خط ولایت همچنان مقتدرانه ادامه دارد و این امر مرهون نقش رهبری و فداکاری امت و جهاد جوانان است.

حسینیان همچنین با تبریک پیروزی های ملت و دولت عراق، بار دیگر بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و مشارکت در بازسازی عراق تاکید کرد.

در ادامه مراسم دوتن از شعرای عراقی اشعاری بمناسبت پیروزی انقلاب اسلامی قرائت کردند.

این مراسم با حضور علما، شیوخ عشایر، فرماندهان و اعضای گروههای مقاومت و الحشد الشعبی، نمایندگان عتبات مقدسه، نمایندگان نهادهای جمهوری اسلامی در کربلا و اقشار مختلف مردم کربلا در در ورزشگاه این شهر برگزار شد.