به گزارش افکارنیوز،

یک رسانه آمریکایی به ماموریت پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا در عراق پرداخته است.

فاکس نیوز در گزارشی آورده است: شاناهان به محض ورود به بغداد گفته است که قصد دارد از اوضاع جنگ در عراق ضد بازمانده های داعش مطلع شود و اینکه آیا نیاز به حضور طولانی مدت آمریکا هست.

این رسانه آمریکایی گزارش داد: آمریکا ۵۲۰۰ نظامی در عراق دارد که وظیفه آموزش و ارائه مشورت به نیروهای عراقی را دارند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با حرفهای اخیر خود مبنی بر حضور نظامی در عراق با هدف نظارت بر ایران، عراقی ها را آزرده خاطر کرده است به ویژه که مقامات عراقی این حرفها را ناقض قانون اساسی عراق دانسته اند.

از سوی دیگر یک منبع آگاه آمریکایی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: هدف مستقیم سفر شاناهان به عراق اطمینان دادن به عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق پس از حرفهای اخیر ترامپ است. 

این منبع آمریکایی بیان کرد: شاناهان همچنین موضوع حضور نیروهای آمریکایی در عراق پس از خروج این نیروها از سوریه را مورد رایزنی قرار خواهد داد.

از سوی دیگر شاناهان افزود: ما به دعوت دولت عراق در این کشور هستیم و ایجاد توان امنیتی عراق به نفع آمریکاست. می خواهم از عبدالمهدی به طور مستقیم اوضاع را بشنوم و سپس بر اساس آن تصمیم گیری کنیم باید بدانیم که چالشها و ترسها چیست و این در طرحهای مربوط به حضور ما در عراق مهم است.

شایان ذکر است که پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا صبح امروز به شکل سرزده وارد بغداد شده است. وی قبل از آن سفرزده ای به افغانستان نیز داشت و از آنجا عازم عراق شده است.