به گزارش افکار نیوز به نقل از العالم، روزنامه الاقتصادیه که "سلمان الدوسری" سردبیر آن به دشمنی با شیعه در عربستان معروف است، تأکید کرد، اگر ساکنان العوامیه در سرکوب مطالبات مطرح شده در این منطقه همکاری نکنند، همگی نابود خواهند شد.

" علی الجحلی " در مقاله ای تحت عنوان " مسئولیتهای ساکنان العوامیه " نوشت: هیچ کشوری نمی پذیرد که شهروندان آن از یک کشور دیگر تبعیت کنند.

این درحالی است که، مردم قطیف از زمان به قدرت رسیدن آل سعود در عربستان در ۱۳ آوریل ۱۹۱۳ با زور و سلاح، مردم این منطقه خواستار حقوق عادلانه خود بعنوان یک شهروند عربستانی هستند.

این تهدید جدید پس از آن مطرح می شود که وزارت کشور سعودی در بیانیه اخیر خود، خیزش جوانان العوامیه را " تروریسم جدید " نامید که از سوی طرفهای خارجی حمایت می شود.

وزارت کشور سعودی مانند همیشه از نام بردن طرفهای خارجی خودداری کرد.

نویسنده مقاله روزنامه سعودی الاقتصادیه، با نادیده گرفتن سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم که تا کنون به شهادت ۸ تن از شهروندان منطقه شرق عربستان منجر شده، مدعی شد: " این افراد به هیچ دین یا مذهبی ایمان ندارند.. آنها به دنبال فتنه انگیزی طایفه ای هستند و به کشورهایی خدمت می کنند که هدف آنها تخریب روابط بین مردم و دولت است ".

درحالی که سران سعودی اخیرا به جریان سلفی وهابی در عربستان اجازه دادند همایشهایی برنامه ریزی شده و هدفمندی را در مرکز " البابطین " در ریاض برای حمله به شیعیان بحرین، قطیف و کل منطقه برگزار کنند، نویسنده این مقاله اظهار داشت: " در صورتیکه ساکنان العوامیه به افراد آشوب طلب اجازه دهند هرکاری را که بخواهند انجام دهند.. همگی هلاک خواهند شد ".وزارت کشور سعودی دو روز قبل در بیانیه ای تهدید کرد که نیروهای امنیتی این رژیم از این پس در برخورد با شیعیان ساکن مناطق شرقی این کشور مدارا نخواهند کرد و برای سرکوب آنها از مشت آهنین بکار خواهد گرفت.