به گزارش افکارنیوز،

 سخنگوی وزارت کشور آلمان امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که شهروندان آلمانی که عضو گروه تروریستی داعش در سوریه بوده اند این حق را دارند که به کشور خود (آلمان) بازگردند.

وی در ادامه افزود: آلمان با آمریکا، انگلیس و فرانسه درباره شهروندان اروپایی عضو داعش که در سوریه بازداشت هستند در حال رایزنی است. همه شهروندان آلمانی که در این گروه تروریستی عضو بوده اند، حق بازگشت به آلمان را دارند.

دونالد ترامپ روز شنبه در توییتر خود از کشور‌های فرانسه، انگلیس و آلمان خواست که حدود ۸۰۰ تروریست داعشی که در سوریه دستگیر هستند را به کشورهایشان بازگردانند و در صورتی که این تروریست‌ها را تحویل نگیرند، آمریکا مجبور است آن‌ها را آزاد کند. این در حالی است که وزیر دادگستری فرانسه پیشتر اعلام کرد که این کشور در حال حاضر آمادگی انجام این کار را ندارد.

پیش از این هم وزیر خارجه آلمان در خصوص بازگشت شهروندان آلمانی عضو داعش در سوریه گفته بود: اجرایی شدن درخواست رئیس جمهور آمریکا مبنی بر بازگرداندن ۸۰۰ نفر از تروریست‌های داعش به اروپا بسیار سخت است. بازگشت این نیرو‌ها زمانی ممکن خواهد بود که مطمئن شویم این افراد فورا بازداشت و در دادگاه حاضر خواهند شد.